Minnesota Youth Athletics Services

Football
login

All columns are Sortable by clicking the Column Header

Age Division Gender Team 1 Team 2 Location Time Assigner
6th-Grade Farmington Black 6 Eagan 6-2 Robert Boeckman Middle School 8/24/2021 6:15:00 PM Dan Riesgraf
7th-Grade Lakeville South 7-1 Rosemount Green 7 McGuire Middle School 8/24/2021 6:15:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Burnsville Black 6 Lakeville North 6-1 Black Dog Park (Mel Larson Field) 8/24/2021 6:30:00 PM Tom Slater
6th-Grade Farmington Orange 6 Apple Valley Gold 6 Robert Boeckman Middle School 8/24/2021 7:45:00 PM Dan Riesgraf
7th-Grade Lakeville South 7-2 Shakopee White 7 McGuire Middle School 8/24/2021 7:45:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Eagan Green 8 Eastview Blue 8 Eagan High School 8/24/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Burnsville Gold 6 Rosemount Green 6 Black Dog Park (Mel Larson Field) 8/24/2021 8:00:00 PM Tom Slater
8th-Grade Farmington Orange 8 Lakeville South 8-3 Robert Boeckman Middle School 8/25/2021 6:15:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Lakeville South 8-1 Apple Valley Gold 8 McGuire Middle School 8/25/2021 6:15:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Shakopee Black 6 Farmington White 6 17th Avenue Sports Complex 8/25/2021 6:15:00 PM Jason Zander
8th-Grade Shakopee Red 8 Bloomington Purple 8 17th Avenue Sports Complex 8/25/2021 6:15:00 PM Jason Zander
6th-Grade Rosemount Navy 6 Eagan 6-1 Flint Hills Recreation Complex 8/25/2021 6:15:00 PM
7th-Grade Bloomington Red 7 Rosemount Gold 7 Dred Scott Playfields 8/25/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Farmington Black 8 Rosemount Gold 8 Robert Boeckman Middle School 8/25/2021 7:45:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Lakeville South 8-2 Lakeville North White 8 McGuire Middle School 8/25/2021 7:45:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Shakopee Black 8 Burnsville 8 17th Avenue Sports Complex 8/25/2021 7:45:00 PM Jason Zander
8th-Grade Rosemount Navy 8 Bloomington Silver 8 Flint Hills Recreation Complex 8/25/2021 7:45:00 PM
7th-Grade Farmington Orange 7 Eastview Blue 7 Robert Boeckman Middle School 8/26/2021 6:15:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Lakeville South Maroon 6 Rosemount Gold 6 McGuire Middle School 8/26/2021 6:15:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Shakopee Red 7 Burnsville 7 17th Avenue Sports Complex 8/26/2021 6:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Farmington Black 7 Rosemount Navy 7 Robert Boeckman Middle School 8/26/2021 7:45:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Lakeville South Gold 6 Eastview 6 McGuire Middle School 8/26/2021 7:45:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Shakopee Red 6 Lakeville North 6-3 17th Avenue Sports Complex 8/26/2021 7:45:00 PM Jason Zander
4th-Grade Bloomington Purple 3/4 Shakopee Red 4 Dred Scott Playfields 8/30/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
4th-Grade Burnsville 3/4 Shakopee White 4 Black Dog Park (Mel Larson Field) 8/30/2021 6:30:00 PM Tom Slater
5th-Grade Burnsville 5 Shakopee 5-1 - Dolphins Black Dog Park (Mel Larson Field) 8/30/2021 8:00:00 PM Tom Slater
8th-Grade Lakeville South 8-2 Rosemount Navy 8 McGuire Middle School 8/31/2021 6:15:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Rosemount Navy 6 Lakeville North 6-2 Flint Hills Recreation Complex 8/31/2021 6:15:00 PM
8th-Grade Eagan Green 8 Rosemount Gold 8 Eagan High School 8/31/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Bloomington Silver 8 Farmington Black 8 Dred Scott Playfields 8/31/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Burnsville Gold 6 Lakeville South Maroon 6 Black Dog Park (Mel Larson Field) 8/31/2021 6:30:00 PM Tom Slater
8th-Grade Lakeville South 8-3 Eastview Blue 8 McGuire Middle School 8/31/2021 7:45:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Shakopee Red 8 Farmington Orange 8 17th Avenue Sports Complex 8/31/2021 7:45:00 PM Jason Zander
6th-Grade Rosemount Gold 6 Farmington Orange 6 Flint Hills Recreation Complex 8/31/2021 7:45:00 PM
8th-Grade Eagan Blue 8 Apple Valley Gold 8 Eagan High School 8/31/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Bloomington Purple 8 Lakeville North White 8 Dred Scott Playfields 8/31/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Burnsville Black 6 Eastview 6 Black Dog Park (Mel Larson Field) 8/31/2021 8:00:00 PM Tom Slater
7th-Grade Lakeville South 7-2 Lakeville North White 7 McGuire Middle School 9/1/2021 6:15:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Shakopee Black 6 Lakeville North 6-1 17th Avenue Sports Complex 9/1/2021 6:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Shakopee Black 7 Rosemount Green 7 17th Avenue Sports Complex 9/1/2021 6:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Rosemount Gold 7 Apple Valley Gold 7 Flint Hills Recreation Complex 9/1/2021 6:15:00 PM
6th-Grade Eagan 6-1 Rosemount Green 6 Eagan High School 9/1/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Bloomington Gold 7 Farmington Orange 7 Dred Scott Playfields 9/1/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington White 6 Lakeville North 6-3 Robert Boeckman Middle School 9/1/2021 6:30:00 PM Dan Riesgraf
7th-Grade Burnsville 7 Eastview Green 7 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/1/2021 6:30:00 PM Tom Slater
6th-Grade Bloomington Blue 6 Apple Valley Gold 6 Westwood Park 9/1/2021 7:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Lakeville South 7-1 Farmington Black 7 McGuire Middle School 9/1/2021 7:45:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Shakopee White 7 Eagan Blue 7 17th Avenue Sports Complex 9/1/2021 7:45:00 PM Jason Zander
7th-Grade Shakopee Red 7 Eagan Green 7 17th Avenue Sports Complex 9/1/2021 7:45:00 PM Jason Zander
6th-Grade Eagan 6-2 Bloomington Silver 6 Eagan High School 9/1/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Bloomington Red 7 Eastview Blue 7 Dred Scott Playfields 9/1/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington Black 6 Lakeville South Gold 6 Robert Boeckman Middle School 9/1/2021 8:00:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Burnsville 8 Lakeville South 8-1 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/1/2021 8:00:00 PM Tom Slater
6th-Grade Bloomington Blue 6 Lakeville North 6-2 Dred Scott Playfields 9/7/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Bloomington Gold 7 Lakeville North White 7 Dred Scott Playfields 9/7/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
4th-Grade Shakopee Red 4 Shakopee White 4 Tahpah Park 9/11/2021 10:00:00 AM Jason Zander
4th-Grade Shakopee Black 4 (Rams) Burnsville 3/4 Tahpah Park 9/11/2021 11:30:00 AM Jason Zander
6th-Grade Rosemount Green 6 Lakeville North 6-3 Flint Hills Recreation Complex 9/11/2021 12:45:00 PM
7th-Grade Rosemount Gold 7 Lakeville South 7-2 Flint Hills Recreation Complex 9/11/2021 12:45:00 PM
6th-Grade Eastview 6 Farmington Black 6 Scott Highlands Middle School 9/11/2021 12:45:00 PM
5th-Grade Shakopee 5-2 Burnsville 5 Tahpah Park 9/11/2021 1:00:00 PM Jason Zander
6th-Grade Eagan 6-1 Bloomington Blue 6 Northview Elementary School 9/11/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Eagan Blue 7 Eastview Green 7 Eagan High School 9/11/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville North 6-1 Apple Valley Gold 6 Kenwood Trail Middle School 9/11/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville South Gold 6 Shakopee Black 6 McGuire Middle School 9/11/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Rosemount Gold 6 Burnsville Black 6 Flint Hills Recreation Complex 9/11/2021 2:15:00 PM
8th-Grade Rosemount Navy 8 Shakopee Black 8 Flint Hills Recreation Complex 9/11/2021 2:15:00 PM
7th-Grade Eastview Blue 7 Rosemount Navy 7 Scott Highlands Middle School 9/11/2021 2:15:00 PM
7th-Grade Farmington Black 7 Apple Valley Gold 7 Robert Boeckman Middle School 9/11/2021 3:00:00 PM Dan Riesgraf
7th-Grade Lakeville North White 7 Burnsville 7 Century Middle School 9/11/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Eagan 6-2 Rosemount Navy 6 Northview Elementary School 9/11/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Eagan Green 7 Shakopee Black 7 Eagan High School 9/11/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville North 6-2 Burnsville Gold 6 Kenwood Trail Middle School 9/11/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Bloomington Silver 6 Farmington Orange 6 Dred Scott Playfields 9/11/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville South Maroon 6 Shakopee Red 6 McGuire Middle School 9/11/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Eastview Blue 8 Lakeville South 8-1 Scott Highlands Middle School 9/11/2021 3:45:00 PM
8th-Grade Rosemount Gold 8 Lakeville South 8-3 Flint Hills Recreation Complex 9/11/2021 4:00:00 PM
7th-Grade Rosemount Green 7 Bloomington Gold 7 Flint Hills Recreation Complex 9/11/2021 4:00:00 PM
7th-Grade Farmington Orange 7 Shakopee Red 7 Robert Boeckman Middle School 9/11/2021 4:30:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Lakeville North White 8 Shakopee Red 8 Century Middle School 9/11/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Bloomington Red 7 Shakopee White 7 Dred Scott Playfields 9/11/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Lakeville South 8-2 Bloomington Silver 8 McGuire Middle School 9/11/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Farmington Black 8 Burnsville 8 Robert Boeckman Middle School 9/11/2021 6:00:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Bloomington Purple 8 Eagan Green 8 Dred Scott Playfields 9/11/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Farmington Orange 8 Eagan Blue 8 Robert Boeckman Middle School 9/11/2021 7:30:00 PM Dan Riesgraf
4th-Grade Bloomington Purple 3/4 Shakopee Black 4 (Rams) Dred Scott Playfields 9/14/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
4th-Grade Burnsville 3/4 Shakopee Red 4 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/14/2021 6:30:00 PM Tom Slater
7th-Grade Shakopee Black 7 Eastview Green 7 17th Avenue Sports Complex 9/14/2021 7:45:00 PM Jason Zander
5th-Grade Bloomington Purple 5 Shakopee 5-1 - Dolphins Dred Scott Playfields 9/14/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
4th-Grade Burnsville 3/4 Bloomington Purple 3/4 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/18/2021 9:00:00 AM Tom Slater
4th-Grade Shakopee White 4 Shakopee Black 4 (Rams) Tahpah Park 9/18/2021 10:00:00 AM Jason Zander
5th-Grade Burnsville 5 Bloomington Purple 5 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/18/2021 10:30:00 AM Tom Slater
5th-Grade Shakopee 5-1 - Dolphins Shakopee 5-2 Tahpah Park 9/18/2021 11:30:00 AM Jason Zander
6th-Grade Shakopee Red 6 Bloomington Blue 6 17th Avenue Sports Complex 9/18/2021 12:45:00 PM Jason Zander
6th-Grade Rosemount Navy 6 Shakopee Black 6 Flint Hills Recreation Complex 9/18/2021 12:45:00 PM
7th-Grade Rosemount Navy 7 Eagan Blue 7 Flint Hills Recreation Complex 9/18/2021 12:45:00 PM
7th-Grade Eastview Green 7 Lakeville South 7-1 Scott Highlands Middle School 9/18/2021 12:45:00 PM
7th-Grade Lakeville North White 7 Shakopee Red 7 Century Middle School 9/18/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville North 6-3 Lakeville South Gold 6 Kenwood Trail Middle School 9/18/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Apple Valley Gold 6 Farmington Black 6 Valley Middle School Field 9/18/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Shakopee White 7 Eastview Blue 7 17th Avenue Sports Complex 9/18/2021 2:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Rosemount Green 7 Eagan Green 7 Flint Hills Recreation Complex 9/18/2021 2:15:00 PM
6th-Grade Rosemount Green 6 Bloomington Silver 6 Flint Hills Recreation Complex 9/18/2021 2:15:00 PM
8th-Grade Eastview Blue 8 Lakeville North White 8 Scott Highlands Middle School 9/18/2021 2:15:00 PM
8th-Grade Eagan Blue 8 Lakeville South 8-3 Eagan High School 9/18/2021 3:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington Orange 6 Lakeville South Maroon 6 Robert Boeckman Middle School 9/18/2021 3:00:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Lakeville North 6-1 Farmington White 6 Kenwood Trail Middle School 9/18/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Apple Valley Gold 7 Bloomington Gold 7 Valley Middle School Field 9/18/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Shakopee Red 8 Lakeville South 8-2 17th Avenue Sports Complex 9/18/2021 4:00:00 PM Jason Zander
8th-Grade Rosemount Navy 8 Lakeville South 8-1 Flint Hills Recreation Complex 9/18/2021 4:00:00 PM
8th-Grade Rosemount Gold 8 Bloomington Purple 8 Flint Hills Recreation Complex 9/18/2021 4:00:00 PM
7th-Grade Farmington Black 7 Lakeville South 7-2 Robert Boeckman Middle School 9/18/2021 4:30:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Lakeville North 6-2 Eagan 6-1 Kenwood Trail Middle School 9/18/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Apple Valley Gold 8 Bloomington Silver 8 Valley Middle School Field 9/18/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Burnsville 7 Bloomington Red 7 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/18/2021 5:00:00 PM Tom Slater
7th-Grade Farmington Orange 7 Rosemount Gold 7 Robert Boeckman Middle School 9/18/2021 6:00:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Burnsville Gold 6 Eastview 6 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/18/2021 6:30:00 PM Tom Slater
8th-Grade Farmington Black 8 Shakopee Black 8 Robert Boeckman Middle School 9/18/2021 7:30:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Burnsville Black 6 Eagan 6-2 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/18/2021 8:00:00 PM Tom Slater
5th-Grade Shakopee 5-2 Bloomington Purple 5 Tahpah Park 9/21/2021 6:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Eagan Green 7 Apple Valley Gold 7 Eagan High School 9/21/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Bloomington Silver 6 Rosemount Gold 6 Dred Scott Playfields 9/21/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville South Gold 6 Farmington White 6 McGuire Middle School 9/21/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville North 6-2 Shakopee Red 6 17th Avenue Sports Complex 9/21/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Eagan Green 8 Burnsville 8 Eagan High School 9/21/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Eagan Blue 8 Bloomington Purple 8 Dred Scott Playfields 9/21/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Lakeville South 8-1 Farmington Orange 8 McGuire Middle School 9/21/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Shakopee Black 8 Apple Valley Gold 8 17th Avenue Sports Complex 9/21/2021 8:00:00 PM Jason Zander
4th-Grade Shakopee Black 4 (Rams) Shakopee Red 4 Tahpah Park 9/25/2021 10:00:00 AM Jason Zander
4th-Grade Shakopee White 4 Bloomington Purple 3/4 Tahpah Park 9/25/2021 11:30:00 AM Jason Zander
6th-Grade Eastview 6 Shakopee Black 6 Scott Highlands Middle School 9/25/2021 12:00:00 PM
6th-Grade Shakopee Red 6 Burnsville Gold 6 17th Avenue Sports Complex 9/25/2021 12:45:00 PM Jason Zander
7th-Grade Rosemount Gold 7 Lakeville South 7-1 Flint Hills Recreation Complex 9/25/2021 12:45:00 PM
6th-Grade Rosemount Gold 6 Lakeville North 6-1 Flint Hills Recreation Complex 9/25/2021 12:45:00 PM
5th-Grade Shakopee 5-1 - Dolphins Bloomington Purple 5 Tahpah Park 9/25/2021 1:00:00 PM Jason Zander
7th-Grade Eastview Blue 7 Eagan Green 7 Scott Highlands Middle School 9/25/2021 1:45:00 PM
8th-Grade Lakeville North White 8 Farmington Orange 8 Century Middle School 9/25/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Apple Valley Gold 6 Rosemount Navy 6 Valley Middle School Field 9/25/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Shakopee Red 7 Rosemount Navy 7 17th Avenue Sports Complex 9/25/2021 2:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Rosemount Green 7 Shakopee White 7 Flint Hills Recreation Complex 9/25/2021 2:15:00 PM
6th-Grade Rosemount Green 6 Lakeville South Gold 6 Flint Hills Recreation Complex 9/25/2021 2:15:00 PM
7th-Grade Lakeville North White 7 Farmington Black 7 Century Middle School 9/25/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Apple Valley Gold 7 Lakeville South 7-2 Valley Middle School Field 9/25/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Eastview Green 7 Farmington Orange 7 Scott Highlands Middle School 9/25/2021 3:30:00 PM
6th-Grade Eagan 6-2 Lakeville South Maroon 6 Eagan High School 9/25/2021 4:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington White 6 Bloomington Blue 6 Robert Boeckman Middle School 9/25/2021 4:00:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Shakopee Black 8 Eagan Green 8 17th Avenue Sports Complex 9/25/2021 4:00:00 PM Jason Zander
8th-Grade Apple Valley Gold 8 Farmington Black 8 Valley Middle School Field 9/25/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Burnsville 7 Shakopee Black 7 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/25/2021 5:00:00 PM Tom Slater
8th-Grade Eastview Blue 8 Rosemount Navy 8 Scott Highlands Middle School 9/25/2021 5:15:00 PM
6th-Grade Eagan 6-1 Farmington Orange 6 Eagan High School 9/25/2021 5:30:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Bloomington Gold 7 Eagan Blue 7 Dred Scott Playfields 9/25/2021 5:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington Black 6 Burnsville Black 6 Robert Boeckman Middle School 9/25/2021 5:30:00 PM Dan Riesgraf
6th-Grade Lakeville North 6-3 Bloomington Silver 6 McGuire Middle School 9/25/2021 6:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Burnsville 8 Rosemount Gold 8 Black Dog Park (Mel Larson Field) 9/25/2021 6:30:00 PM Tom Slater
8th-Grade Bloomington Purple 8 Lakeville South 8-2 Dred Scott Playfields 9/25/2021 7:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Lakeville South 8-3 Shakopee Red 8 McGuire Middle School 9/25/2021 7:30:00 PM Jack Shawn
5th-Grade Bloomington Purple 5 Shakopee 5-2 Dred Scott Playfields 9/28/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Bloomington Silver 8 Eagan Blue 8 Dred Scott Playfields 9/28/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
5th-Grade Burnsville 5 Shakopee 5-1 - Dolphins Black Dog Park (Mel Larson Field) 10/2/2021 9:00:00 AM Tom Slater
4th-Grade Shakopee Red 4 Burnsville 3/4 Tahpah Park 10/2/2021 10:00:00 AM Jason Zander
8th-Grade Burnsville 8 Eagan Blue 8 Black Dog Park (Mel Larson Field) 10/2/2021 10:30:00 AM Tom Slater
6th-Grade Shakopee Black 6 Burnsville Black 6 17th Avenue Sports Complex 10/2/2021 12:45:00 PM Jason Zander
6th-Grade Eastview 6 Rosemount Green 6 Scott Highlands Middle School 10/2/2021 12:45:00 PM
7th-Grade Lakeville South 7-2 Burnsville 7 Lakeville South HS 10/2/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville North 6-1 Eagan 6-2 Kenwood Trail Middle School 10/2/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Apple Valley Gold 6 Eagan 6-1 Valley Middle School Field 10/2/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
4th-Grade Bloomington Purple 3/4 Shakopee Black 4 (Rams) Dred Scott Playfields 10/2/2021 2:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington White 6 Burnsville Gold 6 Robert Boeckman Middle School 10/2/2021 2:00:00 PM Dan Riesgraf
7th-Grade Shakopee Black 7 Bloomington Red 7 17th Avenue Sports Complex 10/2/2021 2:15:00 PM Jason Zander
7th-Grade Rosemount Navy 7 Lakeville North White 7 Flint Hills Recreation Complex 10/2/2021 2:15:00 PM
7th-Grade Eastview Green 7 Rosemount Green 7 Scott Highlands Middle School 10/2/2021 2:15:00 PM
7th-Grade Eagan Green 7 Farmington Orange 7 Eagan High School 10/2/2021 3:00:00 PM Jack Shawn
7th-Grade Lakeville South 7-1 Bloomington Gold 7 Lakeville South HS 10/2/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville North 6-3 Farmington Black 6 Kenwood Trail Middle School 10/2/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Apple Valley Gold 8 Rosemount Navy 8 Valley Middle School Field 10/2/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Bloomington Silver 6 Lakeville North 6-2 Dred Scott Playfields 10/2/2021 3:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Farmington Orange 6 Shakopee Red 6 Robert Boeckman Middle School 10/2/2021 3:30:00 PM Dan Riesgraf
7th-Grade Eastview Blue 7 Rosemount Gold 7 Scott Highlands Middle School 10/2/2021 3:45:00 PM
7th-Grade Shakopee White 7 Farmington Black 7 17th Avenue Sports Complex 10/2/2021 4:00:00 PM Jason Zander
8th-Grade Rosemount Gold 8 Shakopee Red 8 Flint Hills Recreation Complex 10/2/2021 4:00:00 PM
7th-Grade Eagan Blue 7 Shakopee Red 7 Eagan High School 10/2/2021 4:30:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Lakeville South Maroon 6 Rosemount Navy 6 Lakeville South HS 10/2/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Lakeville North White 8 Shakopee Black 8 Kenwood Trail Middle School 10/2/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
6th-Grade Bloomington Blue 6 Rosemount Gold 6 Dred Scott Playfields 10/2/2021 5:00:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Farmington Orange 8 Lakeville South 8-2 Robert Boeckman Middle School 10/2/2021 5:00:00 PM Dan Riesgraf
8th-Grade Lakeville South 8-3 Eagan Green 8 Lakeville South HS 10/2/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Bloomington Silver 8 Eastview Blue 8 Dred Scott Playfields 10/2/2021 6:30:00 PM Jack Shawn
8th-Grade Lakeville South 8-1 Farmington Black 8 Lakeville South HS 10/2/2021 8:00:00 PM Jack Shawn
4th Grade Bowl Series Boys Burnsville 3/4 Bloomington Purple 3/4 Black Dog Park (Mel Larson Field) 10/5/2021 6:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Farmington Orange 6 Farmington White 6 Eagan High School 10/5/2021 6:30:00 PM
5th Grade Bowl Series Boys Burnsville 5 Bloomington Purple 5 Black Dog Park (Mel Larson Field) 10/5/2021 7:30:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Eastview Blue 8 Burnsville 8 Eagan High School 10/5/2021 8:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Rosemount Gold 8 Lakeville South 8-3 Lakeville South HS 10/9/2021 10:00:00 AM
6th Grade Bowl Series Boys Eagan 6-2 Burnsville Gold 6 Boeckman Middle School 10/9/2021 10:00:00 AM
6th Grade Bowl Series Boys Bloomington Silver 6 Eastview 6 Farmington High School 10/9/2021 10:00:00 AM
8th Grade Bowl Series Boys Bloomington Silver 8 Eagan Blue 8 McGuire Middle School 10/9/2021 10:00:00 AM
6th Grade Bowl Series Boys Farmington Orange 6 Apple Valley Gold 6 Lakeville South HS 10/9/2021 12:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Rosemount Gold 7 Farmington Orange 7 Lakeville South HS 10/9/2021 12:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Eastview Blue 8 Farmington Black 8 Boeckman Middle School 10/9/2021 12:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Lakeville South Gold 6 Burnsville Black 6 Farmington High School 10/9/2021 12:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Shakopee Red 8 Apple Valley Gold 8 McGuire Middle School 10/9/2021 12:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Burnsville 7 B. Red 7 - NO GAME Lakeville South HS 10/9/2021 2:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Lakeville North White 7 Shakopee Red 7 Lakeville South HS 10/9/2021 2:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Farmington Orange 8 Lakeville North White 8 Boeckman Middle School 10/9/2021 2:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Lakeville North 6-1 Bloomington Blue 6 Farmington High School 10/9/2021 2:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Lakeville South Maroon 6 Lakeville North 6-3 McGuire Middle School 10/9/2021 2:00:00 PM
4th Grade Bowl Series Boys Burnsville 3/4 Shakopee Red 4 Westwood Park 10/9/2021 3:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Shakopee Black 8 Rosemount Navy 8 Lakeville South HS 10/9/2021 4:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Bloomington Gold 7 Eastview Blue 7 Lakeville South HS 10/9/2021 4:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Eagan 6-1 Farmington Black 6 Boeckman Middle School 10/9/2021 4:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Lakeville North 6-2 Shakopee Red 6 McGuire Middle School 10/9/2021 4:00:00 PM
4th Grade Bowl Series Boys Shakopee Black 4 (Rams) Shakopee White 4 Westwood Park 10/9/2021 4:30:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Lakeville North Red 7 Eastview Green 7 Lakeville South HS 10/9/2021 6:00:00 PM
5th Grade Bowl Series Boys Bloomington Purple 5 Shakopee 5-1 Westwood Park 10/9/2021 6:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Rosemount Gold 6 Rosemount Green 6 Boeckman Middle School 10/9/2021 6:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Lakeville South 7-1 Eagan Blue 7 Farmington High School 10/9/2021 6:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Lakeville South 8-1 Eagan Green 8 McGuire Middle School 10/9/2021 6:00:00 PM
5th Grade Bowl Series Boys Shakopee 5-2 Bloomington Green 5 Westwood Park 10/9/2021 7:30:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Rosemount Navy 7 Apple Valley Gold 7 Lakeville South HS 10/9/2021 8:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Rosemount Navy 6 Shakopee Black 6 Boeckman Middle School 10/9/2021 8:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Lakeville South 7-2 Eagan Green 7 Farmington High School 10/9/2021 8:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Lakeville South 8-2 Bloomington Purple 8 McGuire Middle School 10/9/2021 8:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Apple Valley Gold 6 Eastview 6 Boeckman Middle School 10/16/2021 10:00:00 AM
6th Grade Bowl Series Boys Eagan 6-2 Lakeville North 6-3 Lakeville South HS 10/16/2021 11:30:00 AM
6th Grade Bowl Series Boys Farmington Orange 6 Bloomington Silver 6 Boeckman Middle School 10/16/2021 12:00:00 PM
4th Grade Bowl Series Boys Burnsville 3/4 Shakopee White 4 Tahpah Park 10/16/2021 12:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Farmington Orange 8 Lakeville South 8-3 Farmington High School 10/16/2021 12:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Eastview Blue 7 Burnsville 7 Black Dog Park (Mel Larson Field) 10/16/2021 12:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Lakeville South Gold 6 Lakeville North 6-2 Lakeville South HS 10/16/2021 12:30:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Rosemount Gold 7 Shakopee White 7 Lakeville South HS 10/16/2021 1:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Rosemount Navy 7 Eastview Green 7 Lakeville South HS 10/16/2021 2:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Farmington Black 6 Lakeville North 6-1 Boeckman Middle School 10/16/2021 2:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Farmington Black 8 Bloomington Purple 8 Farmington High School 10/16/2021 2:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Eastview Blue 8 Lakeville South 8-2 McGuire Middle School 10/16/2021 2:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Lakeville North White 8 Rosemount Gold 8 Lakeville South HS 10/16/2021 2:30:00 PM
4th Grade Bowl Series Boys Shakopee Red 4 Shakopee Black 4 (Rams) Tahpah Park 10/16/2021 3:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Burnsville Gold 6 Lakeville South Maroon 6 Lakeville South HS 10/16/2021 4:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Eagan 6-1 Bloomington Blue 6 Lakeville South HS 10/16/2021 4:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Burnsville Black 6 Shakopee Red 6 Boeckman Middle School 10/16/2021 4:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Rosemount Navy 6 Rosemount Green 6 Farmington High School 10/16/2021 4:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Rosemount Navy 8 Eagan Blue 8 Lakeville South HS 10/16/2021 6:00:00 PM
6th Grade Bowl Series Boys Shakopee Black 6 Rosemount Gold 6 Boeckman Middle School 10/16/2021 6:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Shakopee Black 8 Bloomington Silver 8 Farmington High School 10/16/2021 6:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Apple Valley Gold 7 Lakeville North Red 7 McGuire Middle School 10/16/2021 6:00:00 PM
7th Grade Bowl Series Boys Rosemount Green 7 Lakeville North White 7 Boeckman Middle School 10/16/2021 8:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Shakopee Red 8 Eagan Green 8 Farmington High School 10/16/2021 8:00:00 PM
8th Grade Bowl Series Boys Apple Valley Gold 8 Lakeville South 8-1 McGuire Middle School 10/16/2021 8:00:00 PM
Youth Sports Done Right