Minnesota Youth Athletics Services

Basketball
login

 

 

Key Points:

 

Key Points:

1. Admission

  • An admission fee of $10 per adult and $per student and senior will be collected as a fundraiser.
    • Admission tables are organized by the hosting organization and will be located near the main entrance.
  • Children 5 and under are free
  • Up to 3 coaches per team will be admitted for free. Please see the coach sign-in sheet at the admission table.

 

January 29th Winter Shootout

Division HQ Teams   Schedule  
Boys 3rd-Grade Blue Osseo High School Teams   Schedule  
    
 CR 3rd Grade White
   
    
 Orono B3 Blue
   
    
 Dynasty B3
   
    
 IGH B3 Blue
   
Boys 3rd-Grade Red Osseo High School Teams   Schedule  
    
 CLM B3 GREY
   
    
 CR 3rd Grade Red
   
    
 heritage mpls B3 blue/ chris johnson
   
    
 IGH B3 Red
   
Boys 4th-Grade B/C Cooper High School Teams   Schedule  
    
 Mankato East Couga
   
    
 Tartan B4 Blue
   
    
 Westside B4B
   
    
 Camb-Isanti 4th
   
Boys 5th/6th-Grade A/B Osseo High School Teams   Schedule  
    
 Anoka B5 Maroon
   
    
 Jerry Gambles
   
    
 MLK MPLS B6 Gold/Novotny, Morris
   
    
 TFS MPLS B6 Black
   
Boys 5th/6th-Grade B/C Osseo High School Teams   Schedule  
    
 CR 6th Grade Black
   
    
 MLK MPLS B6 Gold/Novotny, Morris
   
    
 CLM SPARTANS GREY
   
    
 Chan 5B Gold
   
    
 HERITAGE MPLS B5
   
    
 Anoka B6 White
   
Boys 5th-Grade C Cooper High School Teams   Schedule  
    
 St Anthony 5B Blue
   
    
 Orono B5 Gold
   
    
 Eagan B5-2
   
    
 St. Thomas More
   
    
 Dynasty B5
   
    
 MLK MPLS B5 Red/Kearin, Wilson
   
Boys 7tth-Grade B Osseo High School Teams   Schedule  
    
 CIS 7B
   
    
 Anoka B7 White
   
    
 Westside B7
   
    
 Bloomington Kennedy B7
   
    
 St. Paul Legacy B6 Glass
   
    
 Mpls Phelps B7 Hunter
   
Boys 7tth-Grade C Cooper High School Teams   Schedule  
    
 CR 7th Grade White
   
    
 Orono B7 Gold
   
    
 Anoka B7 Gray
   
    
 MplsLakers B7 White
   
Boys 8th-Grade C Osseo High School Teams   Schedule  
    
 CR 8th Grade White
   
    
 Mounds View B8 Green-TL
   
    
 Anoka B8 Gray
   
    
 Westside B8
   
    
 St. Paul Legacy B7 Moore
   
    
 MLK MPLS B8 Silver/Fleming, Gooley, Olson
   
Girls 3rd/4th-Grade Cooper High School Teams   Schedule  
    
 St. Louis Park G4 Orange
   
    
 Blake Bears
   
    
 Hopkins 3G Silver
   
    
 Hopkins 3G White
   
    
 Coon Rapids 4
   
    
 Braham
   
Girls 5th/6th-Grade Cooper High School Teams   Schedule  
    
 Farview G5 Mia Johnson
   
    
 St. Croix Prep
   
    
 Spring Lake Park G6 Blue
   
    
 Anoka G5 Maroon
   
Girls 8th-Grade C Osseo High School Teams   Schedule  
    
 mayer knights
   
    
 Phelps
   
    
 Chaska G7B
   
    
 Armstrong G8 Blue
   

 

 

 

 

Youth Sports Done Right