2011 Rec State Baseball Championships
8th-9th Grade/14U-15U Boys  Champions - Wayzata Headquarters: Andover Station North


Pool A Teams
Kenwood Raid
Rogers Royal
CDAA Navy Bl
Cambridge 2
Pool B Teams
Plymouth/Way
BSLP Team 3
Elk River Wh
Burn Nicolle
Pool C Teams
Keewaydin
Elk River Re
OAA Twins
St Paul Pala
Pool D Teams
Forest Lake
CR 3
Andover Twin
Cambridge Is
Pool E Teams
BSLP Team 2
Andover Roya
Soder-Wilson
Burn Marlins
Pool F Teams
Rogers Red S
Andover Card
CDAA Black
Anoka/Ramsey
Pool G Teams
CDAA Red
Andover Phil
St. Anthony
BABR Pirates
Pool H Teams
CDAA White
Andover Brav
Brooklyn Are

Pool A Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
1
Kenwood Raid
4
CDAA Navy Bl
19
Fri
6:15 PM
3
2
Rogers Royal
10
Cambridge 2
9
Fri
6:15 PM
8
17
Kenwood Raid
2
Cambridge 2
19
Sat
10:15 AM
5
18
Rogers Royal
2
CDAA Navy Bl
4
Sat
10:15 AM
6
33
CDAA Navy Bl
2
Cambridge 2
12
Sat
2:45 PM
1
34
Kenwood Raid
3
Rogers Royal
24
Sat
2:45 PM
2
Pool B Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
3
Plymouth/Way
15
Elk River Wh
4
Fri
4:00 PM
5
4
BSLP Team 3
5
Burn Nicolle
12
Fri
6:15 PM
6
19
Plymouth/Way
17
Burn Nicolle
2
Sat
8:00 AM
1
20
BSLP Team 3
10
Elk River Wh
6
Sat
8:00 AM
2
35
Elk River Wh
6
Burn Nicolle
16
Sat
12:30 PM
3
36
Plymouth/Way
14
BSLP Team 3
1
Sat
12:30 PM
4
Pool C Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
5
Keewaydin
9
OAA Twins
3
Fri
6:15 PM
2
6
Elk River Re
5
St Paul Pala
12
Fri
4:00 PM
4
21
Keewaydin
10
St Paul Pala
1
Sat
10:15 AM
3
22
Elk River Re
13
OAA Twins
2
Sat
10:15 AM
4
37
OAA Twins
10
St Paul Pala
13
Sat
2:45 PM
5
38
Keewaydin
9
Elk River Re
12
Sat
2:45 PM
6
Pool D Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
7
Forest Lake
6
Andover Twin
1
Fri
4:00 PM
1
8
CR 3
4
Cambridge Is
12
Fri
6:15 PM
7
23
Forest Lake
7
Cambridge Is
3
Sat
8:00 AM
3
24
CR 3
2
Andover Twin
15
Sat
8:00 AM
6
39
Andover Twin
10
Cambridge Is
5
Sat
12:30 PM
5
40
Forest Lake
8
CR 3
0
Sat
12:30 PM
6
Pool E Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
9
BSLP Team 2
8
Soder-Wilson
1
Fri
4:00 PM
6
10
Andover Roya
7
Burn Marlins
9
Fri
4:00 PM
2
25
BSLP Team 2
7
Burn Marlins
4
Sat
8:00 AM
4
26
Andover Roya
7
Soder-Wilson
5
Sat
8:00 AM
5
41
Soder-Wilson
9
Burn Marlins
12
Sat
12:30 PM
7
42
BSLP Team 2
7
Andover Roya
3
Sat
12:30 PM
8
Pool F Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
11
Rogers Red S
12
CDAA Black
9
Fri
4:00 PM
3
12
Andover Card
9
Anoka/Ramsey
5
Fri
6:15 PM
4
27
Rogers Red S
16
Anoka/Ramsey
8
Sat
10:15 AM
1
28
Andover Card
5
CDAA Black
8
Sat
10:15 AM
2
43
CDAA Black
13
Anoka/Ramsey
13
Sat
2:45 PM
3
44
Rogers Red S
10
Andover Card
0
Sat
2:45 PM
4
Pool G Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
13
CDAA Red
12
St. Anthony
0
Fri
6:15 PM
5
14
Andover Phil
5
BABR Pirates
0
Fri
4:00 PM
7
29
CDAA Red
5
BABR Pirates
1
Sat
12:30 PM
1
30
Andover Phil
10
St. Anthony
6
Sat
12:30 PM
2
45
St. Anthony
9
BABR Pirates
9
Sat
5:00 PM
1
46
CDAA Red
2
Andover Phil
5
Sat
5:00 PM
2
Pool H Schedule
Game # Team 1 Score Team 2 Score Date Time Field
15
CDAA White
11
Andover Brav
6
Fri
4:00 PM
8
16
3
Brooklyn Are
5
Fri
6:15 PM
1
31
CDAA White
3
Brooklyn Are
9
Sat
8:00 AM
7
32
8
Andover Brav
5
Sat
10:15 AM
7
47
Andover Brav
5
Brooklyn Are
15
Sat
2:45 PM
7
48
CDAA White
5
5
Sat
2:45 PM
8
Field Key
Field 1
Andover Station North - West Field
Field 2
Andover Station North - Middle Field
Field 3
Andover High School North Field
Field 4
Andover High School Middle Field
Field 5
Andover High School South Field
Field 6
Oakview Middle School
Field 7
Blaine Baseball Complex #5
Field 8
Blaine Baseball Complex #6
Subject to change!

 

BSLP Team 2
1
Sun
2:00 PM
2
55
Keewaydin
0
Forest Lake
3
 
Sun
9:00 AM
3
50
BSLP Team 2
5
Keewaydin
5
 
Sun
9:00 AM
4
51
Rogers Red S
2
Plymouth/Way
10
 
Sun
9:00 AM
2
52
Andover Phil
5
Cambridge 2
2
 
Sun
9:00 AM
1
49
Brooklyn Are
17
Brooklyn Are
12
 
Sun
11:30 AM
1
53
BSLP Team 2
5
Keewaydin
5
 
Sun
11:30 AM
2
54
Plymouth/Way
11
Brooklyn Are
0
 
Sun
2:00 PM
1
56
Plymouth/Way
1
 
Plymouth/Way
-------
Champion
BSLP Team 2
-------
3rd Place