Minnesota Youth Athletics Services

Baseball
login

Please contact Bobby Strickland with any questions at Bobby@myas.org.

Division Teams
Boys 10U AA Teams
    
 Blaine Bengals
    
 Prior Lake Blue
    
 Plymouth Wayzata Gold
    
 Northfield
    
 Rosemount Blue
    
 New Richmond Tigers
    
 Plymouth Wayzata Blue
    
 Andover Huskies
    
 Anoka 10AA
    
 Mankato Royals
    
 STMA Knights
    
 Prior Lake Gold
    
 Watertown-Mayer
    
 Willmar
    
 Grand Rapids
    
 Zimmerman Thunder
    
 Bloomington Blue
    
 Apple Valley
    
 St. Paul Highland Park
    
 Spring Lake Park Panthers
    
 Hudson
    
 Minnetonka White
    
 Cambridge Isanti BlueJackets
    
 Big Lake Hornets
    
 OMGAA 10UAA Gold
    
 Cloquet
    
 Hermantown 10AA
    
 Sartell Sabres
    
 Shakopee Sabers
    
 Brooklyn Park Bulldogs
    
 Lake Elmo
    
 Waconia
Boys 11U AA Teams
    
 Blaine Bengals
    
 Plymouth Wayzata Gold
    
 Farmington Tigers
    
 Albert Lea
    
 Rosemount Irish
    
 Northfield
    
 Lake Elmo
    
 Westonka
    
 Proctor U11
    
 White Bear Lake Bears
    
 PWYBA Blue
    
 Grand Rapids 11AA
    
 Menomonie Mustangs
    
 Princeton Tigers
    
 Stillwater Ponies
    
 STMA
    
 Minnetonka Blue
    
 Prior Lake Blue
    
 BGC 3RT
    
 Shakopee Sabers 11AA
    
 Orono 11AA
    
 Apple Valley
    
 East Ridge Raptors
    
 Chanhassen Gold
    
 Zimmerman - Spence
    
 OMGAA 11AA Storm Gold
    
 River Falls
    
 Eden Prairie
    
 Big Lake
    
 Rochester Cyclones
    
 Alexandria Red
    
 Rogers-Otsego Royals
Boys 12U AA Teams
    
 Hastings Raiders
    
 Austin Stars
    
 ACYBA Raptors
    
 Eden Prairie Black
    
 Rochester Tornadoes
    
 OMG Storm Black
    
 Orono 12AA
    
 Oakdale Titans
    
 Mankato Royals
    
 Chanhassen Storm
    
 Andover 12AA
    
 Elk River Elks
    
 Westonka Whitehawks
    
 STMA Knights Gold
    
 Minnetonka Blue
    
 White Bear Lake Bears
    
 Prior Lake Gold
    
 Wayzata Blue
    
 East Ridge 12AA
    
 Plymouth Wayzata Gold
    
 Brooklyn Park Bulldogs
    
 Farmington 12AA
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Blaine
    
 Prior Lake Blue
    
 Bloomington Bandits 12AA
    
 Duluth 709 - 12AA
    
 MTKA 12AA White 19
    
 Inver Grove Heights
    
 Champlin
    
 Irondale
    
 Sartell 12u AA
Boys 13U AA Teams
    
 East Ridge Black
    
 Andover Huskies Gold
    
 Prior Lake Gold
    
 Blaine Bengals
    
 STMA 13AA
    
 Mankato Royals
    
 Stillwater
    
 Monticello Magic
    
 Minnetonka White
    
 Dover-Eyota
    
 Willmar Razorbacks
    
 Esko Ice 2024
    
 Prior Lake 13AA Blue
    
 OMGAA Storm Black
    
 Minneapolis Orange
    
 Andover Huskies Black
    
 13U Alexandria Red
    
 Shoreview
    
 Albert Lea
    
 Plymouth-Wayzata Gold
    
 Shakopee Sabers
    
 OMGAA Gold
    
 Minnetonka blue
    
 Anoka-Ramsey
    
 Bloomington Bandits
    
 Burnsville Gold
    
 Minneapolis Millers Blue
    
 Wayzata 13AA Blue
    
 Coon Rapids 13AA
    
 Hopkins
    
 Eden Prairie Black
    
 Royalton Royals 19
Boys 15U AA Teams
    
 Plainview(3 Rivers Elite)
    
 ACYBA Raptors
    
 BSM Chester Birds
    
 St. Peter Saints
    
 Northfield Raiders 15AA
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Eden Prairie
    
 Mankato Royals
    
 Apple Valley Eagles
    
 Anoka 15AA
    
 Stillwater Ponies Red
    
 Farmington 15AA
    
 Owatonna VFW
    
 Rosemount Irish
    
 Stillwater Black
    
 Orono 15AA
    
 STP Highland 15AA
    
 Andover Huskies 15AA
    
 Chisago 15AA
    
 Woodbury Royals
    
 Wayzata 15AA
    
 Brunsville Gold
    
 Shakopee Sabers
    
 Eastview
    
 Elk River Elks
    
 Centennial Cougars 15AA
    
 Osseo Maple Grove 15AA
    
 Inver Grove Heights Spartans
Division Teams
Boys 10U AAA Teams
    
 Rosemount
    
 Duluth 709 - 10AAA
    
 OMGAA Storm
    
 Blaine 10AAA
    
 Buffalo Black
    
 Mankato Gold 10AAA
    
 Roseville 10AAA
    
 St. Paul highland
    
 Prior Lake
    
 Shakopee
    
 Farmington 10AAA
    
 Minnetonka 10AAA
    
 Wayzata 10AAA
    
 Becker 10uAAA
    
 Monticello Magic
    
 Chaska Hawks 10AAA
    
 Mendota Heights Warriors 10AAA
    
 Sartell Sabres
    
 Eagan Wildcats
    
 Eden Prairie
    
 Bloomington
    
 East Ridge 10AAA
    
 Burnsville Black
    
 Rochester Tornadoes
    
 STMA
    
 CDAA
    
 BPAA-10AAA BullDog
    
 White Bear Lake
    
 Mahtomedi 10AAA
    
 Rogers-Ostego Royals
    
 Chanhassen
    
 Stillwater
Boys 11U AAA Teams
    
 STMA Knights
    
 Wayzata Trojans - Berkland
    
 OMGAA Storm 11AAA
    
 Blaine
    
 Prior Lake Lakers
    
 Farmington Tigers
    
 Mankato Royals 11AAA
    
 Brooklyn Park Bulldogs
    
 Shakopee Sabers
    
 Orono
    
 Hastings Raiders - Stoffel
    
 Rochester Tornadoes
    
 Delano 11AAA
    
 Edina Hornets
    
 Bloomington Bandits
    
 East Ridge Raptors
    
 Glen Lake Royals
    
 Rogers 11AAA
    
 Chanhassen Storm
    
 Spring Lake Park Panthers
    
 Buffalo Bison
    
 Minntonka Blue
    
 Alexandria Cardinals 11AAA
    
 Chaska Hawks
    
 Chisago Lakes 11AAA
    
 ARAA
    
 Eden Prairie
    
 Elk River Elks
    
 Hermantown 11AAA
    
 Willmar 11u
    
 Woodbury
    
 St. Francis Saints
Boys 12U AAA Teams
    
 Osseo/Maple Grove Storm
    
 Rochester Tornadoes
    
 Brooklyn Park Bulldogs
    
 Wayzata 12AAA
    
 White Bear Lake
    
 Chanhassen 12AAA
    
 Duluth 709 - 12AAA
    
 Mankato Royals
    
 Minnetonka
    
 East Ridge Raptors
    
 St. Paul Highland
    
 Farmington Tigers
    
 STMA Knights
    
 Delano Tigers
    
 Hudson Raiders 12AAA
    
 Rosemount 12AAA
    
 Sartell Sabres
    
 Blaine Bengals 12AAA
    
 Woodbury Royals
    
 Prior Lake Lakers
    
 Monticello
    
 Champlin Dayton Rebels
    
 Hutchinson
    
 Burnsville Black
    
 Alexandria
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Seymour
    
 Shakopee
    
 Bloomington Bandits
    
 Stillwater Ponies
    
 Mahtomedi 12AAA
    
 Willmar Raptors
Boys 13U AAA Teams
    
 East Ridge Raptors
    
 STMA Knights
    
 Eastview Lightning
    
 Wayzata Trojans
    
 Farmington Tigers
    
 Shakopee
    
 Rochester Tornadoes
    
 Prior Lake Lakers
    
 Elk River Elks
    
 Alexandria Cardinals
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Andover Huskies
    
 Minnetonka
    
 Hastings Raiders
    
 Minneapolis Millers
    
 Edina
    
 New London Spicer Wildcats
    
 Shoreview 13AAA
    
 OMGAA Storm
    
 Forest Lake Rangers
    
 Woodbury Royals
    
 Blaine Bengals
    
 Sartell Sabres
    
 Coon Rapids 13AAA
    
 Mankato Royals
    
 Centennial Cougars
    
 CMG Austin Stars
    
 Chanhassen Storm
    
 Hopkins 13U
    
 Becker Bulldogs
    
 Cold Spring 13AAA
    
 Eden Prairie Eagles
    
 St. Francis
    
 Hermantown 13AAA
    
 Foley 13AAA
    
 Sauk Rapids 13AAA
Boys 14U AAA Teams
    
 OMGAA Storm 14AAA
    
 Wayzata Trojans
    
 Lakeville South
    
 Chanhassen Storm
    
 Blaine Bengals
    
 Delano Tigers
    
 Champlin Dayton Rebels
    
 East Ridge Raptors
    
 Woodbury Royals
    
 Farmington Tigers
    
 Sartell 14AAA
    
 Prior Lake Lakers
    
 Merriam Park
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Centennial Cougars
    
 Orono 14AAA
    
 Roseville 14AAA
    
 Eagan Wildcats
    
 Cold Spring Springers
    
 White Bear Lake 14AAA
    
 Shakopee Sabers
    
 St. Francis Saints
    
 Hopkins Royals
    
 Chaska
    
 Duluth 709 14AAA
    
 Stillwater Ponies
    
 Spring Lake Park Panthers
    
 Hermantown Lake Hawks
    
 ACYBA 14AAA
    
 West St. Paul
    
 Coon Rapids
    
 Andover Huskies
Boys 14U AA Teams
    
 Blaine Bengals
    
 Wayzata Blue
    
 Woodbury
    
 Zimmerman Thunder
    
 Apple Valley
    
 Bloomington 14AA
    
 Prior Lake Gold
    
 Rogers 14AA
    
 Shakopee
    
 Minnetonka White
    
 OMGAA Storm
    
 Austin Eagles
    
 Willmar
    
 Plymouth Wayzata Gold
    
 Hutchinson
    
 Albert Lea Blue
    
 Alexandria
    
 Chisago Lakes
    
 ACYBA Raptors
    
 Litchfield
    
 East Ridge
    
 Minnetonka Skippers 14AA Blue
    
 Diamond Lake Aces
    
 STMA Knights Gold
    
 Dover Eyota
    
 Cambridge-Isanti
    
 Duluth 709 14AA
    
 Cloquet 14U AA
    
 Owatonna Huskies
    
 White Bear Lake
    
 St. Paul Highland
    
 Hopkins Royals14AA
Boys 15U AAA Teams
    
 Mankato Royals 2019
    
 Edina
    
 Hopkins
    
 Delano
    
 Minnetonka
    
 Prior Lake
    
 Annandale A's
    
 Shoreview
    
 Blaine 15AAA
    
 Farmington Tigers
    
 Willmar 15u
    
 Waconia Wildcats
    
 Woodbury Royals
    
 Eastview
    
 St. Louis Park
    
 STMA 15AAA
    
 Forest Lake 15AAA
    
 Duluth 709 15AAA
    
 Centennial Cougars
    
 White Bear Lake
    
 Elk River Elks
    
 Brainerd
    
 Andover Huskies 15AAA
Division Teams
Boys 10U A Teams
    
 Wayzata 10A Blue
    
 Plymouth Wayzata Gold
    
 IGH Spartans
    
 Mankato Royals Black
    
 Oakdale 10A
    
 Chanhassen White
    
 Minnetonka White
    
 Eden Prairie White
    
 ARAA 10A
    
 Becker Bulldogs
    
 Atwater A's 10U
    
 Lake Elmo
    
 Andover Huskies
    
 Cold Spring
    
 Farmington 10A
    
 Elk River Elks
    
 Minnetonka Blue
    
 STMA Knights
    
 Duluth 709 - 10A
    
 East Ridge Black
    
 Austin
    
 South Saint Paul Maroon
    
 SSP Grey
    
 OMGAA Storm 10U A
Boys 11U A Teams
    
 Farmington Black
    
 Plymouth-Wayzata Blue
    
 Bloomington Red
    
 STMA Knights
    
 Farmington Tigers 11A Orange
    
 Minnetonka Blue
    
 Delano
    
 Plymouth Wayzata Gold
    
 Chanhassen White
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 St Paul Highland
    
 St. Francis Saints
    
 Bloomington Bandits (Blue)
    
 Zimmerman Thunder
    
 CI 11U
    
 11UA Rochester Tornados
    
 Woodbury Royals
    
 Chanhassen Silver
    
 Minnetonka White (Schonviller)
    
 Prior Lake Blue
    
 Mankato Royals
    
 Edina White
    
 OMG Storm
    
 Prior Lake White
    
 River Falls
    
 Forest Lake Rangers
    
 LCWM
    
 Elk River Elks
    
 Cottage Grove 11A
    
 Foley
    
 Duluth 11A
    
 Eastview 11A
Boys 12U A Teams
    
 Mankato Royals Black
    
 Woodbury Royals
    
 Lakeville North Panthers
    
 Wayzata Blue
    
 Farmington 12 A Orange
    
 BOLD Kernels
    
 Miesville
    
 Farmington Black 12A
    
 Osseo/Maple Grove Storm
    
 Providence Academy
    
 Plymouth-Wayzata Gold
    
 STMA Knights 12A
    
 Hastings Blue
    
 Bottineau 12U 2019
    
 Orono 12A
    
 Duluth 709 12A
    
 Chanhassen Storm
    
 Minnetonka Blue
    
 Minnetonka White
    
 Chaska Hawks
    
 Aitkin
    
 Prior Lake Blue
    
 Prior Lake Gold
    
 Andover 12A
    
 Westside
    
 Anoka Ramsey
    
 White Bear Lake 12A
    
 Chanhassen Gold
    
 ROYBA 12u A
    
 Shakopee Sabers 12A
    
 Hanover Purple
    
 Apple Valley Eagles
Boys 13U A Teams
    
 East Ridge Gold
    
 Farmington 13A
    
 Chatfield
    
 Lake Crystal Knights
    
 Goodview Sandlot
    
 Rosemount Irish
    
 STMA
    
 Jordan
    
 Mankato
    
 Minnetonka Blue
    
 Bloomington Bandits
    
 East Ridge Black
    
 Chanhassen 13A
    
 Minnetonka White
    
 River Falls 13A
    
 Edina White
    
 Hiawatha Hawks
    
 Wayzata Gold
    
 Woodbury Royals
    
 Monticello Magic
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Wayzata 13A Blue
    
 Forest Lake Rangers
    
 North Branch Vikings
    
 New Ulm River Rats
    
 Red Wing
    
 Rochester
    
 St. Paul Highland
    
 OMG Storm
    
 Prior Lake
    
 Eden Prairie White
    
 South St. Paul
Boys 14/15U A Teams
    
 Farmington Tigers
    
 Mankato Black
    
 Wayzata 15A
    
 Woodbury Royals White
    
 Roseville 14/15A
    
 Minnetonka White
    
 Woodbury Royals Blue
    
 Rogers Otsego Royals 14/15A
    
 CDAA 14/15A
    
 Shoreview 14/15A
    
 Mankato Grey
    
 Chanhassen Storm
    
 Eastview Lightning
    
 Rockford
    
 Anoka-Ramsey
    
 Bloomington Bandits Blue
    
 South St. Paul Packers Grey
    
 Prior Lake Gold
    
 South St Paul Maroon
    
 St. Paul Highland
    
 Hutchinson Tigers
    
 Minnetonka Blue
    
 Wayzata Blue
    
 Eden Prairie White
    
 Plymouth Wayzata
    
 OMG Storm
    
 Orono 14/15A
    
 Chisago 14/15 A
Boys 9U Open Teams
    
 Plymouth Wayzata 9AAA
    
 Roseville I
    
 Buffalo Purple
    
 Blaine Bengals
    
 Eagan (AAA)
    
 East Ridge
    
 STMA Knights Gold
    
 Rochester
    
 Hastings
    
 Rosemount Irish
    
 Osseo Maple Grove 9AAA
    
 Spring Lake Park Panthers
    
 Plymouth Wayzata 9AA
    
 Mahtomedi
    
 St Paul Highland Gold
    
 Chanhassen White
    
 2019 cloquet U9
    
 Stillwater Ponies
    
 Monticello 9u
    
 Delano
    
 NLS Wildcats
    
 Woodbury Royals
    
 Fargo Lucky's 13
    
 Rogers-Otsego Royals
    
 Prior Lake Lakers 9AA Gold
    
 Willmar 9u
    
 Anoka
    
 STMA Knights Blue
    
 Granite Falls 9U
    
 Northrop
    
 Eagan 9AA
    
 Prior Lake (blue)
Youth Sports Done Right